Poradenství

Pomůžeme vám se zorientovat ve světě kosmetiky. Od vývoje, výroby až po legislativu, marketing a prodej. Náš tým profesionálů s léty zkušeností v oboru vám pomůže správně nastavit váš budoucí produkt na míru. Vývojem a výrobou kosmetiky se zabýváme již přes deset let. Za tu dobu jsme vyvinuli mnoho produktů pro péči o tělo, vlasy a pleť. Pomáhali jsme značkám, které se prodávají po celé EU, tak i malým projektům, které najdete jen ve specializovaných salonech krásy. 

Poradenství je první a zásadní bod na cestě k vašemu vysněnému produktu. Úvodní schůzka nám společně zabere cca 1-2h času, kdy si spolu popovídáme o 3 oblastech (níže v bodech). Pokusíme se na nich najít shodu a vytvořit co nejlepší zadání. Díky správnému zadání budou další fáze projektu běžet jako po másle.

Vývoj

Každý kosmetický produkt vyžaduje vývojovou činnost. Někdy může být opravdu rychlá, jindy zase složitější. Vše záleží na tom, co od svého nového produktu požadujete. Nechceme vám stavět vzdušné zámky, jelikož se pohybujeme v oblasti kosmetiky, která je silně regulovaná. Vynasnažíme se vám však vyvinout ten nejlepší možný produkt dle vašeho zadání. 

První vzorek můžete očekávat cca během 2-3 týdnů od první schůzky a schválení zadání. Proč tak dlouho? Prvně obstaráme suroviny, které si váš produkt žádá. V druhém kroku namícháme pár vzorků s rozdílnostmi ve složení. Ty necháme zrát v termostatu (přístroj pro simulaci skladovacích podmínek). Nakonec vybereme nejlepší vzorek, který splnil testování a pošleme vám jej na zkoušku. V dalších krocích budeme ladit detaily dle vašich postřehů až k dokonalému výsledku.

Typy produktů, které pro vás dokážeme vyvinout a vyrobit:

Kosmetika

 • Bylinná - masti, krémy, masážní oleje
 • Produkty s obsahem CBD
 • Pleťová a tělová kosmetika
 • Vlasová kosmetika
 • Dětská kosmetika
 • Kosmetika pro těhotné a po porodu
 • Kosmetika pro péči o vaše čtyřnohé miláčky (psy, koně, kočky, ... )

Vůně

 • Vody po holení
 • Kolínské vody
 • Toaletní vody
 • Parfémy
 • Difuzéry

A další produkty jako:

 • Prací oleje
 • Drogistické zboží - prací prášky, gely, dezinfekční prostředky, atd
 • Doplňky stravy
 • Sportovní suplementy
 • Produkty pro sektor hospitality
 • Bylinné kapky a tinktury
 • Pomůcky - hřebeny, kartáče, holicí strojky, nůžky, atd

Výroba

Zajistíme pro vás výrobu v certifikovaných a schválených laboratořích za dodržení všech hygienických podmínek. Naše výroby nabízejí široké možnosti míchání a plnění kosmetických hmot. Od jednodušších produktů typu oleje na vousy až po sofistikované produkty jako jsou krémy, masky a nebo produkty v tubách. Plníme obaly od 5ml. 

Výroba začíná v okamžiku dodání všech potřebných komponentů (suroviny, obaly, etikety, krabičky) do výroby. Od této chvíle můžete počítat cca 5-7 týdnů na výrobu.

Legislativa

Pro každý produkt na jednotném EU trhu existují různé regulace a pravidla. Kosmetické produkty nevyjímaje. S vývojem a výrobou za vás také zajistíme veškerou legislativu potřebnou ke správnému uvedení produktu na trh. 

Zajistíme pro vás zátěžové mikrobiologické testy, dermatologické testy, test na SPF A UV záření, případně možnost využití symbolu otevřeného kelímku (čistě přírodní produkty jsou v tomto dosti omezeny). Také kompletně vypracujeme výslednou Zprávu o bezpečnosti kosmetického produktu a provedeme registraci do evropského portálu CPNP.

Další služby, které vám můžeme poskytnout:

Obchod

Díky dlouholetým kontaktům a široké síti prodejních míst, vám dokážeme pomoci se zařazením do prodeje u předních hráčů českého a evropského trhu.

Grafika

Poradíme vám, na koho se obrátit skrze profesionální fotky, web design či dokonale zpracované logo a veškerý grafický manuál k vašemu brandu.

Obalové materiály

Tak jako kola dělají auto, tak hezký obal dotváří dojem z kvalitního kosmetického produktu. Pomůžeme vám s výběrem vhodného obalu, zajistíme jeho dovoz, polepení etiketou nebo potisk vaší grafikou.

Tiskoviny

Unikátní etiketa či krabička nejsou v dnešním světě problém, ba až neodmyslitelně důležitý designový prvek vašeho produktu. Spolupracujeme s odborníky v oborech tisku a zpracování sekundárních obalů a díky jejich zkušenostem pro vás ušijeme na míru to nejlepší řešení.

Reference

image

„Komunikoval jsem se spoustou výrobních závodů v Česku a prostřednictvím veletrhů jsem sháněl partnery i ve světě. Vždy to mělo stejný výsledek, buď se mi nikdo neozval zpět, nebo byla reakce, že mi vyrobí cokoliv, pokud to projde legislativou. Je jim jedno co, ale zajímalo je, kolik toho budou vyrábět.“

image

„Měli jsme fakt jen věci na vousy, které byly navíc drahé – zákazníci na to tady ještě nebyli zvyklí,“ vzpomíná Trnka. To byl důvod, proč se rozhodli více pustit do vývoje šamponů a stylingových past na vlasy, aby záběr rozšířili.

image

„Zákazník za námi přijde s myšlenkou na nějaký produkt z oblasti kosmetiky, drogerie či parfémů a my mu dodáme hotový produkt. Zajistíme vývoj, výrobu, legislativu, design, nakoupíme obalové materiály, zprodukujeme tiskoviny a v neposlední řadě nabízíme listing výrobků do naší partnerské sítě,“ 

image

Například vývoj šamponu trval dva a půl roku. „Tam je úzus, že musí hlavně hodně pěnit a hodně vonět, ale to, že to způsobuje sůl, která vysušuje pokožku a poškozuje vlasy, se pak už zákazníci nedozvědí. Takže my jsme potřebovali šampon, který pění, ale zároveň nepoškozuje vlasy,“

image

V roce 2017 jsme založili značku Beviro a vyvinuli jsme množství kvalitních a maximálně přírodních kosmetických produktů pro muže.

image

V roce 2020 spatřila světlo světa značka STEVE'S No Bull***T. Na vývoji a výrobě stále pracujeme a sortiment produktů rozšiřujeme o doplňky stravy.

image

Pro kadeřnické salony a barbershopy BarbersWife jsme vyrobili řadu produktů pro lepší péči o zákazníky a jejich vousy a péči po holení.

image

Se společností Golden Life dlouhodobě pracujeme na vývoji produktů pro péči po estetických zákrocích a prémiovou péči o pokožku.

Máte jiný nápad?


Ozvěte se nám, třeba něco vymyslíme:

A kde je naše kancelář? Všude tam, kde mají dobré kafe. Náš base camp je Plzeň a Brno, pravidelně se vyskytujeme, ač neradi, i v Praze. Jednání si s námi můžete ovšem domluvit i ve vinném sklepě na jižní Moravě nebo někde v lesích na Šumavě, kam pravidelně chodíme pro inspiraci, uzemění a zen.

ADRESA
ProHUB s.r.o.
IČO: 17382238
DIČ: CZ17382238
Pobřežní 780/8, Plzeň 301 00
Česká republika

TELEFON
+420 773 882 188